תאורת אווירה

כל איש מקצוע העוסק בתחום האדריכלות או עיצוב הפנים ידגיש את החשיבות של אור בחלל, כמו גם את האופן בו תאורה הופכת לחלק בלתי נפרד מיצירת האווירה בבית מגורים או בבית עסק.

הייחודיות של חלל מתגבשת סביב האווירה המיוחדת שהוא מבנה, זו תשפיע על התחושה המתקבלת כאשר אנו מבקרים בו, לרבות: מצב רוח, רגשות והאופן בו אנו מתנהלים בחלל.

תאורה בחלל היא לא רק כלי פונקציונלי המשמש להארה ועונה על הצורך הבסיסי של הארת חלל חשוך אלא מכתיב את אופי החלל, האווירה ומדגיש אמירה סגנונית של ממש.

בין אור לתאורת אווירה

תפקידה של תאורת אווירה הינה להדגיש אלמנטים מסוימים ולהצניע אחרים ובכך להבדיל אזורים אחד מהשני, לשדרג את המראה הכללי ולהוסיף לו ייחוד. תאורת אווירה צריכה להחמיא לחלל ומידותיו ובכך להביא לידי ביטוי את הוויז'ן העיצובי שלנו כמו גם לשפר את איכות חיינו.

אם כן, תאורת אווירה מתלווה לתאורה הפונקציונאלית הקיימת בחלל ומאפשרת לדייק את הנראות של כל חדר בנפרד. תאורה פונקציונאלית מציפה את החלל באור ותאורת האווירה משלימה אותה בהארת פינות מסוימות, ריכוך אזורים מסוימים, הוספת אור באחרים ויכולה לשדרג את הרושם הראשוני שתקבלו מהחלל ולייחד אותו על פני אחרים.

איך בוחרים תאורת אווירה?

האפשרויות העומדות בפנינו היום מגוונות ולכן חשוב להבין מה ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. תוכלו לבחור תאורה מעוצבת, מרשימה ודרמטית, לבחור בעוצמת תאורה משתנה, להכניס צבע לחלל בעזרת תאורה, לרכך אזורים מסוימים ולזרוע בהם ניחוחות או פן רומנטי, להדגיש אזורים אחרים, לדוגמת פרטי נוי או יצירות אמנות. היות ולכל חלל יש את האופי שלו, תאורה תייצר הבדל מהותי הן מבחינה פרקטית והן מבחינה ויזואלית.

לאחר שבחרתם את הסגנון שתרצו להעניק לחלל, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע שיסייעו לכם למקם את התאורה במקום הנכון ביותר וכנגזרת מכך לתכנן את נקודות החשמל. הם יעזרו לכם לבחור בין גופי תאורה עומדים, צמודים, תלויים, נסתרים או בולטים ולהחליט בין תאורה קרה או חמה (אור לבן או מול אור צהוב). כל אלו רלוונטים לפנים הבית כמו גם לחוץ הבית ויכולים לשדרג בצורה מהותית גם את המרפסת, הגג או הגינה.

אין כמו קצת השראה כדי לעורר את הדמיון!

על מנת לדעת מה אתם אוהבים, או חשוב יותר לדעת מה אתם לא אוהבים, היעזרו בהשראות. השראה ניתן לקבל ממקומות שונים; החל ממסעדה שנהנתם מהאווירה שלה, אופן הארתן של תמונות במוזיאון, חנות תאורה בה ראיתם גופי תאורה שאהבתם, כמו גם תוכניות עיצוב ואפליקציות המאפשרות לשמור רעיונות שונים וליצור מהם לוחות השראה וירטואליים. חלל מעוצב ומואר היטב ישפר את הרגשתכם ויצור מקום שנעים לחזור אליו כל פעם מחדש.