אני והסטודיו

זו הייתה אהבה ממגע ראשון ,אהבה שפועמת בתוכי עד היום.
נעים להכיר, אני לימור בן יוסף ,שמחה להציג בפניכם את "רוח הדברים" שאני מעצבת ומייצרת: גופי תאורה, כיורים ואריחי משרביה בעבודת יד ובהזמנה אישית, כל מוצר הוא one of a kind.

העיצובים שלי, כולם, מתחילים בגוש חומר גולמי, חומר שמהותו בוץ – אדמה ומים – ראשוני, בסיסי ונצחי. ואותו בשתי ידי אני לשה, מגמישה ומעצבת בשיטות עבודה מסורתיות ובטכניקות חדשות שפיתחתי בסטודיו במהלך השנים, לכדי עיצובים עכשוויים עם פרשנות חדשה לחומר המוכר.

אני מעצבת במגוון סגנונות, על הרצף שבין כפרי ואתני לעיצוב מודרני בקווים נקיים. בין צבעוניות תוססת לעיצובים שמדגישים את החומריות והטקסטורה האדמתית ותמיד מתוך כבוד לחומר והרצון לשמר את היופי שבפשטות .

לאורך הדרך אני מאתגרת את עצמי לחקור "ולמתוח" את גבולות החומר בעיצובים לא שגרתיים. כיורים גדולים במבנים מורכבים, בגופי תאורה מלאי חיתוכים דקים דרכם מופץ האור ובאריחי משרבייה שמשלבים בין המאסיבי לאוורירי.

בתהליך היצירה אני מיישמת ומבינה לעומק את הביטוי "כחומר ביד היוצר".
בתהליך העיצוב והייצור אני מקפידה הקפדה יתרה על איכות החומרים, הצבעים והגלזורות ועל שריפה בטמפרטורה גבוהה של 1200°, מה שמבטיח חוזק ועמידות בשימוש לדורות קדימה. רמת הגימור מוקפדת (מאוד) עד כדי כך שלעיתים לא ניתן להאמין שאכן הכל נוצר בעבודת יד בלבד, מתחילת התהליך ועד למוצר המוגמר.

אני פתוחה וסקרנית לכל מה שחי וקיים סביבי, בכל טמון הפוטנציאל לעורר בתוכי השראה, בשורשים שלי, באומנות באשר היא. הים , ההרים, הטבע – כל אלה מקורות ההשראה שלי ותוך כדי יצירה, דבר מוביל לדבר ועיצוב אחד מוביל למשנהו, זו התנועה….

גופי התאורה והכיורים שאני מייצרת עבורכם מוסיפים את הטאץ' העיצובי הייחודי שמבטא את טעמכם דרכי, פריטים שמייצרים את האווירה בבית, ומספרים את הסיפור שלכם.
בעיצובים שלי יש נשמה, הם משפיעים על ההרמוניה בחלל ונועדו לבתים שחיים בהם ומארחים בהם משפחה וחברים ושנרגעים בסוף היום על שתי כוסות יין או תה צמחים לאור תאורה רכה ועוטפת.

ומילה על בר קיימא והמשכיות – בעולם תזזיתי שקורא לנו להחליף ולחדש הכל, כל הזמן…..
את הכיורים, גופי התאורה והמשרביות, לא תצטרכו להחליף. כל מה שאני מייצרת הוא במהותו ומטבעו made to last לתמיד, ויוכל לעבור, כחלק מהסיפור המשפחתי מדור לדור.
חומר נצחי בעיצוב עכשווי