גופי תאורה מעוצבים

עיצוב פנים הבית הוא תהליך מהנה אך גם טומן בחובו החלטות בעלות משקל רב. כפי שלא תרצו להחליף בתדירות גבוהה את ריהוט הבית, הן בגלל העלות והן בגלל הנוחות, כך גם גופי תאורה ישרתו אתכם שנים רבות ולכן כדאי לשים את הדעת לפני שאתם בוחרים את גופי התאורה לבית, לפינת אוכל, לחדר השינה או למשרד. חשוב להתאים את גופי התאורה לטעמכם האישי, כמו גם לפונקציונאליות שהם צריכים לשרת בחלל.

ההיצע של גופי תאורה מעוצבים גדל מאוד בשנים האחרונות, בהתאם להתפתחויות טכנולוגיות המאפשרות שימוש במגוון רחב של חומרים חדשים. תערוכות העיצוב מציגות פתרונות מבריקים וחדשניים במיוחד בכל הנוגע להארת חלל והם משלבים חדשנות טכנולוגית ותשוקה לעיצוב. שילוב זה מצליח להביא לצרכן גופי תאורה מעוצבים בקפידה בשלל סגנונות, גדלים וצבעים כמו למשל גופי תאורה מקרמיקה.

ערכו המוסף של גוף תאורה מעוצב

בדומה לשווקים צרכניים אחרים גם עולם התאורה כולל מנעד של מחירים, אלו לאו דווקא מעידים על איכותו של המוצר, אך בהחלט מעידים על ייחודיות ויוקרה ומטרתם לשדר איכות חיים או טעם סגנוני מפותח. כיום, בהחלט ניתן לומר כי אקסקלוסיביות מביאה עימה ערך מוסף שלא ניתן למדוד בכסף.

כאשר תקבלו החלטות בנוגע לגופי התאורה בחלל, עליכם לשאול את עצמכם האם אתם מעוניינים בסגנון מודרני ונקי – תאורה צמודת קיר או צבעוני ואומנותי? בית פרטי של אמנית בכפר ודירה של עורך דין בעיר יעוצבו ככל הנראה באופן שונה (בהתאם לטעמם האישי כמובן), בדומה לכך שספא יעוצב בדרך כלל עם תאורת אווירה בשונה ממשרד לראיית חשבון. גופי תאורה מעוצבים יביאו לכל אחד מהחללים הללו אמירה ויהוו חלק אינטגרלי מהעיצוב הכולל.

איכות חומרי הגלם, תהליך הייצור, אורך החיים הפוטנציאלי והחברה או המעצב החתומים על המוצר יבדלו אותו ויקבעו את מחירו בשוק.

אז איך בוחרים גופי תאורה מעוצבים?

תחילה, החליטו על תפקידו של גוף התאורה בחלל, האם הוא פונקציונאלי גרידא, אומנותי, תלוי או משלב בין כולם. שנית, בחרו חומרים שאתם אוהבים וחושבים שיחמיאו לחלל (כיום ניתן למצוא גופי תאורה המעוצבים מחומרים שונים החל מעץ, קרמיקה, דרך זכוכית ועד לנייר). הימנעו מטרנדים שילהיבו אתכם לזמן קצר בלבד וזכרו שגוף התאורה הולך ללוות אתכם זמן רב. התעכבו על המפרט הטכני של המנורה ובדקו שכמות האור שהיא מנפיקה תשרת אתכם היטב. בדקו האם ניתן להשתמש בנורות חסכוניות על מנת ליהנות מאורך חיים גבוהה ודמיינו כיצד גוף התאורה החדש משתלב עם גופי התאורה הקיימים – בדרך כלל תאורת קיר על מנת ליצור חלל נעים, אחיד ומהוקצע.

מדדו פעמיים, קדחו פעם אחת

בין אם אתם בונים בית חדש או משפצים אותו, חשוב לקבל החלטה מהימנה ומדויקת בנוגע למיקומן של נקודות החשמל, על מנת שלא תצטרכו להזיז אותן לאחר מכן. בנוסף, החלפת גוף תאורה מקרמיקה ובכלל באחר יכולה לגרור תיקונים שונים ולכן חשוב לבחור נכון.