תאורה צמודת קיר

והפעם בתאורה צמודת קיר עסקינן, אלו משמשות כחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכולל ומספקות פתרונות תאורה לכל חלל בבית. הן מהוות אלמנט פרקטי אך בהחלט גם מסייעות להשלים את האווירה הרצויה. תאורה דקורטיבית זו מומלצת כתאורת פנים בחללים שונים, לרבות חדר השינה, מטבח, חדרי ארונות וחדרי האירוח.

מנעד האפשרויות הרחב של תאורה צמודת קיר מעלה שאלות רבות והתלבטויות בדרך לרכישת גופי תאורה מעוצבים שיתאימו עבורכם באופן הטוב ביותר, יחמיאו לחלל ויענו על הצרכים שלכם.

נקודות למחשבה בדרך לרכישה מוצלחת של תאורה צמודת קיר

כיום, ניתן למצוא המון סוגי תאורה צמודת קיר, מספוטים קטנים ועד לגופי תאורה מאסיביים. כל אלה מגיעים בשלל סגנונות; מינימליסטי ומוצנע ועד לדקורטיבי ונועז, כזה שיהפוך להיות נושא לשיחה בעת הכניסה לחלל. גופי התאורה שונים בכמות האור אותם הם מספקים, הם יכולים להאיר מטה, מעלה או לכל הכיוונים, החלטות אלו יעשו בהתאם לשילובם בחלל.

תאורה צמודת קיר מביאה עימה את האפשרות להאיר חללים גדולים בצורה נעימה ומפוזרת (אור בלתי ישיר) כמו גם ליצור תאורה ממוקדת בחללים קטנים וחשוכים, לטובת פינת קריאה או איפור לדוגמה, ובנוסף, יכולה ליצור אווירה בהתאם לצורך.

מיקס אנד מאץ'

המטרה היא לבחור את גופי התאורה המתאימים ביותר לפי צרכי החלל, אלו תוכלו לפשט בקלות על ידי הבנת הפונקציונאליות שלו והאופן בו אתם מתנהלים בו. קיימים קווי מתאר כלליים, אך באותה העת הדגש הוא על הפן הסובייקטיבי אשר מושפע מההתנהלות היומיומית האישית שלכם.

חדר השינה משמש כמקום מפלט המגיעים אליו בסוף היום לטובת מנוחה וצבירת אנרגיות חדשות. לרוב בחדר זה ימצא גוף תאורה מרכזי, אך תמיד ניתן להוסיף אליו גופי תאורה קומפקטיים וצמודי קיר אשר יכולים לשמש אתכם לטובת קריאה למשל.

הסלון מהווה חלל מרכזי בו מתכנסים כל תושבי הבית, כמו גם חלל אירוח מולטי-פונקציונלי בו מבלים יחד, צופים בטלוויזיה, לומדים ומשחקים. כל אחד מאלו דורש אווירה אחרת וכנגזרת מכך גם תאורה אחרת. ניתן לפזר בחלל גופי תאורה קטנים ולכבות ולהדליק אותם בהתאם לצורך.

דוגמאות לשילוב תאורה צמודת קיר

דוגמאות נוספות הממחישות את האופן בו ניתן לשלב גופי תאורה צמודי קיר: תמונות אשר תלויות במסדרון יכולות להפוך בין רגע להצהרה עיצובית או אומנותית בליווי תאורה נכונה אשר תחמיא להן ותדגיש אותן. חדר האמבטיה, בדגש על אזור המראה, הינו חלל קלאסי לשילוב תאורת קיר לאמבטיה ופעמים רבות מעוטר בתאורה סימטרית, משני צידי המראה למשל. חדרי ארונות יכולים ליהנות מתאורת קיר נסתרת וחדר העבודה יהנה מהיתרונות של תאורה צמודת קיר והאפשרות לייצר תאורה המתאימה לכל שעה ביום אשר תסייע להגדיל את הפרודוקטיביות של החלל.

אם כן, ניתן להבדיל את האווירה בין החדרים השונים בבית על ידי תאורה צמודת קיר ליצור נופך רומנטי בחדר השינה, להרחיב את תפקודו של חדר העבודה או את אזור המטבח ולתת דגש על פינות נוי וחפצי אמנות ובכך להפוך את השהות שלכם בחלל לנעימה, מרגשת ומותאמת אישית.