כיורים לנטילת ידיים

שמירת מסורת מלווה באביזרים שונים המושקעת בהם מחשבה רבה, הם בעלי פן דקורטיבי ומשמשים הן לשימוש אישי והן למתנות. ניתן למצוא בחנויות תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה מעוצבים, באיכות ובעיצוב ללא פשרות, מתוך מחשבה כי פריטים אלו מביאים נוי מעבר לשימושם הברור.

פעולה של נטילת הידיים (מצוות טיהור הידיים באמצעות רחיצה שלהם במים), מתבצעת מספר פעמים ביום וניתן לקיימה בכל כיור בו ממוקמת נטלה. אך בשנים האחרונות מקובל ליצור אזור ייעודי, מוקפד ונעים לטובת נטילת הידיים. אם בעבר היה מקובל ליטול ידיים במטבח ובמידה והייתם מזמינים אורחים לארוחת ערב בביתכם, הם היו עוברים במטבח שלכם לצורך נטילה, היום ניתן לכוון את האורחים לפינה מוגדרת אשר תסייע לכם לארח בנוחות מקסימלית.

פינת הנטילה הפכה לאמירה עיצובית וככזו היא דורשת תכנון ומחשבה. אין להתייחס אליה כפינה נפרדת בבית אלא לשלב אותה במראה הכולל של החלל. פינה זו תכלול לרוב ארון אחסון קטן, מראה, כיור ונטלה.

אילו אפשרויות עומדות בפנינו לפני בחירת כיור לנטילת ידיים?

כיורים לנטילת ידיים עשויים ממגוון חומרים; קרמיקה, חרסינה, אבן או זכוכית וניתן להתייחס אליהם כחלק עיצובי בלתי נפרד מהבית. אם הבית מעוצב בסגנון מודרני, כיור נטילת הידיים יבחר בהתאם ויהיה בעל קווים נקיים ועדינים. אם הבית מאופיין במראה כפרי, ניתן לבחור כיור קרמיקה צבעוני שישלים את האווירה. בנוסף, ניתן לרכוש כיורים לנטילת ידיים המעוצבים באופן אינדיבידואלי על ידי אמנים, אליהם ניתן להוסיף הדפסים, ציורים וכיתובים על גבי הכיור.

הכיור משלים את פינת נטילת הידיים וחשוב שיהיה נעים למראה אך כמו גם שיתפקד באופן אופטימלי. אם כן, חשוב שנבחר גודל מספק, שהכיור והברז ימוקמו בקפידה ובגובה הנכון, כל אלו על מנת למנוע את הרטבת האזור בעת פעולת הנטילה. כיורים מונחים הפכו להיות פופולריים בפינת הנטילה עקב היותם עמוקים ומכילים, אך זהו אינו חוק ברזל – ישנם גם כיורים לנטילת ידיים צמודי קיר ולכן כל מקרה צריך להיבחן לגופו.

איך מתחילים?

בחרו פינה בבית שניתן לתעל אותה לטובת הנושא. השיקולים שצריכים להילקח בחשבון הינם; האם אתם מרבים לארח, כמה נפשות מתגוררות בבית, אינפורמציה זו תסייע לכם להבין מה העומס הצפוי להיות באזור זה ובכך למקם את הפינה בהתאם, לטובת רווחת הכלל, דיירי הבית ואורחיו.

לאחר מכן, החליטו על תקציב. בחרו ארון אחסון/רהיט עליו יונח הכיור ובמקביל בחרו את הכיור והברז המתאימים עבורכם. בסוף התהליך תוכלו לקשט את האזור עם אקססוריז שיהפכו את המראה לשלם. כיורים מעוצבים לנטילת ידיים אינם מובדלים מכיורים רגילים, אך ברגע שהם יונחו בפינה עם הקונוטציה הרלוונטית, נדמה יהיה שהם יועדו במיוחד לפעולה זו.

כיורים לנטילת ידיים מגיעים בטווח מחירים רחב ולכן כל אחד יכול לרכוש את הכיור המושלם עבורו. זכרו, אל תתפשרו על מנת שהכיור יאריך שנים ותוכלו ליהנות ממנו יחד עם בני משפחתכם.