כיורים מעוצבים

גם חדרי האמבטיה, חדרי השירותים ובפרט שירותי האורחים זוכים בימינו לעדנה עיצובית ולהתייחסות בעלי הבית. כיור ייחודי, בין אם צבעו נטרלי ובין אם הוא צבעוני ומעוטר, יתאים לרוח האריחים הצבעוניים המודרניים, ובוודאי ישדרג חדר אמבטיה צנוע כפריט מעוצב יחיד במרחב. אני מאמינה שכיור מעוצב או כיור מצויר הוא הפריט שיעשה את ההבדל בין חדר שירותים או חדר אמבטיה סטנדרטי לחלל מעוצב וכיפי.

ההתמחות שלי בסטודיו לימור בן יוסף היא ליצור את השילוב האולטימטיבי בין הפונקציונאלי ליפה ומעוצב. כיורי הקרמיקה בעבודת יד מגיעים במגוון צורות ואפשרויות:
הבחירה בכיור המתאים מתחילה בקבלת החלטה האם מדובר בכיור מונח עליון או תחתון או כיור צמוד קיר. שאלה שניה שעליכם לשאול את עצמכם היא מה תהיה צורת הכיור – האם כיור מלבני, עגול, אובלי או מרובע ואין בעיה כמובן גם לייצר כיור פינתי . הכיור הוא אלמנט עיצובי לכל דבר, ולכן אפשר וכדאי לצאת מהשבלונות הקבועות של צורה וצבע.

בבואכם להתאים את הכיור לחלל תגלו שחדרי האמבטיה שונים מחלל המשמש לשירותי אורחים למשל.
לרוב, בחדר הרחצה הכיור יהיה משולב בתוך שידה או מונח על גבי משטח, שלהם שימושים נוספים. בשירותי אורחים יכול להתאים כיור אינטגרלי ללא צורך בארונית או במשטח.
הכיורים המרובעים או המלבניים מיועדים פחות לחדרי אמבטיה ויותר לפינות רחיצת ידיים או נטילת ידיים.
בהמשך תוכלו לבחור את צבע הכיור – גם כיור מעוצב יכול להיות לבן, אבל איור, צבע פנימי וחיצוני השונים זה מזה ושאר רעיונות יצריתיים יוכלו לבוא לידי ביטוי רק בהזמנה אישית בסטודיו ייעודי. בעוד כיור בחדר אחד יכול להיות צבעוני, עליז ושמח, לחלל אחר יתאים כיור מודרני המשדר איפוק.

בעולם הכיורים יש שתי מגמות מובילות: כיורים מונחים וכיורים צמודי קיר.

כיור מונח

כיורים מעוצבים, מסוג זה, הפכו לטרנד וכיום, הם מהווים אלמנט, כמעט בסיסי, בעיצוב שירותי אורחים. הכיור יכול להיות מונח על משטח עץ מחוספס וגס או מלוטש ומעודן, על שידת וינטאג’ או על שיש בוהק. לכיור מונח יש יתרון עיצובי מרשים- רואים גם את חלקו החיצוני וגם את חלקו הפנימי, ולכן יש לחשוב על עיצוב לשני צידיו.

כיור צמוד קיר

כיור, שמוצמד לקיר, יתאים לשירותי אורחים או לחדר אמבטיה קטן. הוא אינו זקוק לשידה או מדף, מאחר והוא מותקן ישירות אל הקיר. המדף הוא חלק אינטגרלי מהכיור ונוכל להציב עליו סבון או סלסלת מגבות. הברז יכול לצאת מהקיר או ממשטח הכיור.
בניגוד לכיורים צמודי קיר מהדור הקודם, כאן מדובר בכיור מעוצב עם חשיבה על סימטריות בין המדפים, רוחבם, עומק הכיור, ואפשר גם לגוון בין צבע הכיור הפנימי לחיצוני.

כך או כך, הכיורים מותאמים לכל חדר אמבטיה או לפינה יעודית, מאחר והם מיוצרים בעבודת יד, ובהתאמה מדויקת לדרישותיכם. הקוטר או הרוחב ייקבעו על פי תוכניתכם האישית ובהתאמה לנתוני החלל המדובר. מתוקף השימוש בו, חשוב כמובן שהכיור יהיה לא רק מעוצב יפה, אלא גם פרקטי. בהתאם לבחירה, נתאים את השיטה להנחת הכיור, נבין מי מהם מחייב ארון תחתון ומי עומד בזכות עצמו כיחידה אינטרגלית, וכמובן שילוב הברז המתאים במכלול. לכל הכיורים ניתן להתאים אריחים מצויירים או בגוון חלק להשלמת התמונה העיצובית, וכן גוף תאורה שיתן עוד נופך ייחודי.

הכיורים ייצבעו בכל גוון על פי בחירתכם וניתן להזמין אותם בטקסטורות שונות – כיור חלק, מעט מחוספס (אפשרי, אם כי פחות מקובל) מט או מבריק, וכמובן מעוטר לפי בחירתכם, מבפנים ומבחוץ.

כל הכיורים עשויים קרמיקה, עוברים תהליך של שריפה בטמפרטורה גבוהה ועמידים בכל חומרי הניקוי. בסטודיו אני מקפידה על שימוש בחומרים בעלי תו תקן, ועל רמת גימור גבוהה ביותר.
מאחר ומדובר בחומר רגיש לעבודה ולשריפה, מרגע ההזמנה ועד האספקה יעברו 4-6 שבועות.

ניתן להזמין את הכיורים השונים על סמך צפיה בדגמים המופיעים באתר.
לטעמי , רצוי להבין את רוח העיצובים על ידי גלישה באתר ובדף הפייסבוק שלי, ואז להגיע להתרשם בסטודיו במפגש אישי ממוקד ולמצות את הפוטנציאל הטמון בהזמנה אישית של הכיורים המעוצבים.
ניתן, כמובן, לרכוש מתוך מגוון הכיורים המוצגים בסטודיו.