לימור בן יוסף – עיצוב בחומר

נעים מאד, לימור בן יוסף, מעצבת בחומר.

כבר למעלה מ-20 שנה שאני יוצרת ומציעה בסטודיו שלי במושב מאור שבצפון הארץ מגוון רחב של פתרונות עיצוביים בעבודת יד ובהזמנה אישית: גופי תאורה ייחודיים לכל חללי הבית, כיורים מעוצבים לחדרי אמבט, לחדרי שרותים ופינות לנטילת ידיים,  אריחי קרמיקה מעוטרים ומשרביות (אריחי תחרה).

הדבר האהוב עלי ביותר, אולי חוץ מבעלי והבנות המקסימות שלנו, הוא תחושת היצירה. לקחת גוש חומר במשקל עשרה קילו, להתפלש בו, להגמיש אותו ולהפיק ממנו עיצובים חד פעמיים ושימושיים. זהו תהליך יומיומי אצלי, ועדיין הוא מופלא ומרגש.

בתחילת דרכי המקצועית עסקתי בעיקר בעיצוב ויצור של מוצרי קרמיקה נוספים – כלים למטבח, פריטים מעוצבים לבית, כלי הגשה ואוכל וכו’. במהלך השנים פתחתי את הסטודיו לעיצוב בחומר הנושא את שמי ופיתחתי את הנישה של תחום עיצוב הבית – פתרונות תאורה, כיורים מעוצבים, משרביות דקורטיביות ואריחי קרמיקה מצוירים. הסטודיו נותן מענה אישי ללקוחות, מעצבים ואדריכלים על פי דרישותיהם הייחודיות.

את ההשראות לעיצובים אני שואבת מכל דבר: זה יכול להיות הדפס מקורי על בד שמשך את תשומת ליבי , גדרות ברזל מעניינים, אלמנטים אדריכליים באיזו כנסיה או מסגד וגם נוף פתוח וקימורים מיוחדים בצמחים. אני מאמינה שכשהלב פתוח, כל דבר הוא בעל פוטנציאל להשראה. כל תערוכה במוזיאון או אמן בגלריה יכולים להוות מקור חדש ומרתק, וכאמנית בקרמיקה, דבר המחייב אותי לשים לב לכל פרט, גם הפרטים הקטנים שסביבי יכולים להיות רעיון למשהו גדול.

למרות שאני חיה ונושמת עיצוב, האמנות שלי שימושית ומתאימה לחללי הבית השונים וגם למעטפת החיצונית- המשרביות מורכבות בקיר החיצוני או משולבות כאלמנט עיצובי – אתני בתוך הבית, כחציצה מעוצבת ולא אטומה בין חדרים למשל; אריחים מצוירים מקובעים בגדר מצד אחד ובחדרי האמבטיות מצד שני; בקטגוריית גופי התאורה תמצאו תאורה מעוצבת לסלון, לפינת האוכל, לחדר העבודה או תאורה למקלחת. גופי התאורה יכולים להיות גופי תאורה תלויים, תאורה צמודת קיר או צמודי תקרה; לצד שני התחומים העיקריים בעבודתי- גופי תאורה וכיורים אני יוצרת כל העת גם מוצרים משלימים קטנים לחדרי האמבטיה ולמטבח.

תהליך העבודה מוקפד, חסר פשרות, בזבזני לפעמים בעיני המתבונן מהצד, אך בעיני ובעבור לקוחותיי זהו המוצר איכותי ביותר וברמת הגימור הגבוהה ביותר. עולם היצירה בקרמיקה תואם את אישיותי. יש בי סבלנות אינסופית, אני לא ממהרת ואני אוהבת את השקט שלי. תכונות אלה היקנו לי יכולת ריכוז להכיל את רצונות הלקוח וגם להתמיד באהבה גדולה בעבודה הדורשת התמודדות עם דקויות.

אני מזמינה אתכם לסיור וירטואלי בין דפי האתר, בין גופי תאורה לכיורים ומדפים, משרביות ואריחים. אז במה תבחרו, אביזרים מודרניים בקווים נקיים או עיצובים אתניים תוססים?

הלכתם לאיבוד? לא נורא. נתאם פגישה, אראה לכם דגמים, ספרו לי על הצבעים ויחד נצא להלביש את הבית. שנותיי הרבות כמעצבת הקנו לי את היכולת להבין מה מתאים ללקוחות ולמקד אותם גם רק מתוך תיאור החלל או צפייה משותפת בתוכניות. בבואכם לסטודיו במושב מאור תהנו ממגוון רחב של מוצרים ועיצובים שיאפשרו לכם לקבל רעיונות, וגם לעוף על כנפי הדמיון.

כל החומרים בהם אני יוצרת הם בעלי תו תקן, ואני יוצרת אותם תוך הקפדה על רמת הגימור הגבוהה ביותר.תאורה