משרביות ומחיצות דקורטיביות

מקורן של המשרביות, הנקראות גם אריחי תחרה הוא במרוקו, בהודו ובארצות ערב ובמנהגי ההפרדה המגדרית בין נשים וגברים. בעוד הגברים יושבים בסלון הבית וסועדים את ליבם, מדברים ונהנים, על הנשים למלא את תפקידן המסורתי ולצפות בהן בצנעה מהמטבח או מהחדר שיועד להן. עם זאת, הן צריכות להציץ על הגברים וכמובן – לשאוף אוויר. לשם כך נועדו המשרביות, ליצירת קיר חציצה פנימי.

והיום מה תפקידם של השרביות?

בימינו, את המשרביות המודרניות ניתן למקם בתוך הבית ומחוצה לו. בתוך הבית, לדוגמה, המשרביה יכולה לשמש כמחיצה דקורטיבית ולהפריד בין המסדרון לסלון למשל. המשרביה מתפקדת במקום הזה גם כתמונה וגם שוברת את הקיר הלבן. היא מפרידה, אך לא חוסמת.
בקירות החיצוניים של הבית תפקידה של המשרביה אלמנט עיצובי בלבד. היא יכולה להיות שקועה בקיר, אבל מאחר ועוצמתה במעבר האור דרכה, לקוחות רבים מבקשים לייצר משרבייה אותה יתקינו כאלמנט קישוטי ליד חלון.

כך או כך שילוב המשרביה בקיר פנימי או חיצוני יוצרת תחושת איוורור ומרחב בין החללים השונים או כמי שמכניסה את האוויר, האור והמתרחש בחוץ אל חלל הפנים. המגוון הרחב של האפשרויות העיצוביות יוצר אינסוף של דוגמאות שיקלעו לטעמכם.

תכונות אופי של השרבייה

המשרביות בעבודות יד מיוצרות בעובי של שני ס”מ, אך למרות שהן למעשה אריחי תחרה בעבודת יד, הן אינן שבירות, והקרמיקה מהן עשויה המשרביה לא דוהה ולא מתקלפת לעולם, תכונות המאפשרות לה להשתלב בקיר החיצוני של הבית. בתוך הבית אפשר ליצור תמונת קיר מרהיבה או פס דקור ממספר משרביות.

את המשרביות ניתן להזמין לפי מידה, במגוון רחב של גדלים, בדוגמאות שונות, בעיטורים אינטנסיביים מלאי פרטים וגם בסגנון מודרני – נקי ונייטרלי. עם זאת, הן מיוצרות רק בחומר אחד ורק בגוון אחד, ואפשר לטייח אותן בגוון מתאים לחלל בו יוצבו.

בהשוואה למשרביות בהזמנה אישית, אלה התעשיתיות הן בעובי בלוק ומיועדות לקירות שלמים. מסיבה זו החיתוכים בהם שונים ולא תוכלו למצוא משרביות עגולות למשל. עם זאת, בסטודיו נוכל ליצור משרביה בגודל ובצורה המתאימה לכם בדוגמאות חיתוך גיאומטריות ואוריינטליות.
בדרך כלל תשתלב המשרביה בבית בגוון הטבעי שלה, השמנתי. עם זאת, אין סיבה שלא לטייח אותה או לצבוע אותה בגוון הקיר שבו היא משולבת.

כל המשרביות עשויות קרמיקה, ועוברות תהליך של שריפה בטמפרטורה גבוהה. בסטודיו אני מקפידה על שימוש בחומרים בעלי תו תקן, ועל רמת גימור גבוהה ביותר.
מאחר ומדובר בחומר רגיש לעבודה ולשריפה, מרגע ההזמנה ועד האספקה יעברו 4-6 שבועות.

ניתן להזמין את המשרביות על סמך צפיה בדגמים המופיעים באתר.
לטעמי רצוי להבין את רוח העיצובים על ידי גלישה באתר ובדף הפייסבוק שלי, ואז להגיע להתרשם בסטודיו במפגש אישי ממוקד ולמצות את הפוטנציאל הטמון בהזמנה אישית של משרביות.

לאריחי קרמיקה מצוירים לחצו כאן

למדפים מעוצבים לחצו כאן