מנורות לחדר שינה

תאורה לחדר שינה ניתן להתאים לכל סגנון עיצוב של חלל חדר השינה. ישנו מבחר גדול של מנורות לחדר שינה כאשר גופי תאורה לחדר שינה כוללים כמה סוגים עיקריים – תאורה מרכזית לחדר השינה, מנורות קיר ומנורות לילה, ובנוסף תאורה לחדר האמבטיה או לחדר הארונות. את התאורה לחדר השינה יש לבחור בהתאם לגודל החדר ולעיצובו. בנוסף, יש להביא בחשבון כמה נקודות נוספות, שביניהן התאורה הטבעית של החדר והצללים הנוצרים בשל מיקומם של גופי התאורה בחדר השינה.

איך לעצב תאורה בחדר שינה?

כאשר מתכננים עיצוב תאורה לחדר שינה הדגש הוא בדרך כלל על תכנון התאורה לשעות הערב, אבל חשוב להתאים את תאורת החדר גם לשעות הבוקר ולאורך היום כולו. לסגנון העיצוב של חדר השינה יש חשיבות בבחירת גופי התאורה. לחדר שינה המעוצב בסגנון עתיק יתאימו גופי תאורה עומדים הממוקמים בפינות החדר, לחדר שינה בסגנון הייטקי תתאים מנורת הלוגן המפיצה אור בהיר. מלבד התאורה המרכזית לחדר השינה חשוב להוסיף גופי תאורה משניים – מנורת לילה לחדר שינה או מנורות קיר לחדר שינה. רצוי לשלב מתגים בגופי התאורה על מנת לשלוט בעוצמת האור.

תאורה לחדר שינה ניתן לבחור בהתאם לגודלו של החדר – לחדר שינה גדול עשויה להתאים תאורה צמודת תקרה בעוד שלחדר שינה קטן יתאימו יותר מנורות תלויות ומנורות קיר. תאורה קרובה אמנם יוצרת תחושה של חמימות אך חשוב לבחור גופי תאורה לחדר שינה שהם בגודל המתאים לחדר שבו רהיטים בגובה שונה, לדוגמה, רצוי כי מנורות קיר לחדר שינה לא יבלטו מדי בחלל החדר. ובגובה המתאים, לדוגמה, מנורות תלייה מתאימות לחדרי שינה בעלי תקרה נמוכה, אך חשוב לוודא כי הן ממוקמות בגובה שאינו מפריע.

מלבד גוף התאורה המרכזית של חדר השינה, גופי תאורה חשובים נוספים הם מנורת לילה לחדר שינה ומנורות קיר. מנורות לילה ממוקמות בדרך כלל לשני צדי המיטה. מנורות קיר ניתן להתקין בהתאם לצורך, לדוגמה מנורת קיר מעל המיטה או בקרבת חדר האמבטיה. חשוב לבחור בעיצוב גופי תאורה המשתלב עם סוג התאורה, כגון גוף תאורה מקרמיקה המתאים לכל סוגי הנורות.