כיורים מונחים

כאשר אנו מבקרים במלון יוקרה, החלל מעוצב בקפידה והכל נדמה כי נבחר בפינצטה. אחד החללים שתמיד שומרים על סטנדרט גבוה במיוחד הינו חדר האמבט, המקפיד להשרות אווירת ספא, רוגע ופינוק. חדר האמבט מורכב משני מוקדים עיקריים, אזור הרחצה (אמבטיה / מקלחת) ואזור ההתארגנות הסובב סביב הכיור. את שני אזורים אלו משלימים אלמנטים נוספים לדוגמת קרמיקות, פתרונות אחסון, פריטי נוי וטקסטיל, אלו מרכיבים את המראה הסופי והשלם.

אם נתמקד לרגע בכיור האמבט שלנו נבין את חשיבותו ומערכת ההחלטות שיש עלינו לקבל על מנת לבחור את הכיור המושלם עבורנו; גודל החלל, האפקט הרצוי, צורה, צבע וכו'. היום, נמליץ לכם על פתרון דקורטיבי, מרשים ועיצובי שלא רק יוסיף עניין בחלל האמבט אלא גם יהיה פרקטי במיוחד, כיור מונח.

כיורים מונחים הינם בעלי סגנון ייחודי המשדר יוקרה וללא ספק, זהו היתרון העיצובי הבולט שלהם. הכיור בעצם מונח על גבי המשטח באופן מובלט ובכך הופך לנקודת מוקד בחלל, דבר שכיורים מסוגים אחרים יכולים רק לחלום עליו. המיוחד בכיורים מונחים, מלבד היותם כיורים מעוצבים ובולטים הוא האופן בו הם מותאמים לברזים ייחודיים המשלימים את הלוק הסופי. הברז יכול להיתלות מהתקרה או להיות מחובר לקיר, בכך להעמיק את האפקט הויזואלי כמו גם לחסוך מקום רב על המשטח אשר ניתן יהיה לנצלו לטובת כיור רחב ידיים.

איך בוחרים נכון כיור מונח?

קודם כל כדאי למדוד את חלל האמבט וגודל המשטח עליו יונח הכיור, על מנת להגיע מוכנים לרכישה. לאחר מכן, להחליט על אסתטיקה בכדי להתאים באופן מושלם בין סוג המשטח לכיור המונח והחומר מימנו הכיור עשוי – לדוגמה כיור עשוי קרמיקה; ניתן לבחור בחומרים דומים או משלימים, להתאים את הכיור לצבעים השולטים בחדר האמבט או לשבור אותם, כל זאת על מנת להגיע לתוצאה המושלמת עבורכם. קיימים כיורים מונחים במגוון סגנונות; מודרני, מינימליסטי כמו גם כפרי.

ניתן לבחור כיור במגוון צורות וגדלים, אך חשוב לזכור שהכיור צריך להשתלב בחלל באופן הרמוני, כיור ענק בחדר רחצה קטן יראה לא פרופורציונלי ולא ינצל באופן מקסימלי את אזור השטיפה. התאמה של הכיור לברז מהווה גם היא החלטה עיצובית חשובה ובאותה מידה תכתיב את פרקטיות השימוש בכיור. יש חוקיות שתסייע לכם לנצל את הכיור במלואו אך לא תרטיב את המשטח עליו הוא עומד ותשמור עליו נקי, על מנת לבחור נכון מבין שלל כיורים מונחים הקיימים בשוק התייעצו עם איש מקצוע.

סוג הכיור שתבחרו יצטרף לעיצוב הכולל של חדר האמבט / חדר השירותים וישפיע על האווירה. בגלל כמות האלמנטים המועטת בחללים אלו, כל בחירה עיצובית היא מהותית ותשפיע על התוצאה הסופית.

אל תתפשרו על איכות היות והמוצר ילווה אתכם שנים ארוכות, אל תתפשרו על נראות היות ותפגשו את הכיור פעמים רבות בכל יום והכי חשוב אל תתביישו לשאול שאלות, על מנת להגיע להחלטה הטובה ביותר.