גופי תאורה למטבח

גופי תאורה למטבח מספקים את התאורה הנדרשת לעבודות המטבח. רצוי לשלב את גופי התאורה עם עיצוב המטבח כולו על מנת שישמשו באופן פרקטי אך גם דקורטיבי. כבר בשלבי תכנון עיצוב תאורה למטבח יש להביא בחשבון את שטחו, כדי להתאים את עוצמת התאורה למבנה של המטבח. בנוסף, מכיוון שהתאורה עשויה להשתקף באופן שונה במטבח כהה ובמטבח בהיר רצוי להתאים אותה לגוון הדומיננטי שלו.

מנורות תקרה במטבח – מבט מלמעלה

בשל מיקומן מנורות תקרה למטבח מפיצות אור כלפי מטה ובכך מתאפשר להאיר את כל שטח המטבח. אמנם מנורה צמודת תקרה למטבח יכולה להאיר מטבחים בכל גודל, אך לעתים תאורה חזקה מדי מהווה חסרון. במקרים אלה ניתן לרכך את עוצמתה המסנוורת קמעא של תאורה למטבח לבן או תאורת מטבח קטן באמצעות התקנת מתג חשמל לבחירת העוצמה, ואף לבחור גוף תאורה למטבח המעוצב מקרמיקה שעוטף ומפזר את האור. מלבד גופי תאורה למטבח צמודי תקרה, ישנן מנורות תלויות למטבח שהן בדרך כלל דקורטיביות יותר ומפיצות אור רך יותר מהתאורה הקרה שמפיצות המנורות צמודות התקרה.

סוגי תאורה שונים במטבח

כיום ניתן לבחור מתוך מגוון סגנונות וגדלים של גופי תאורה מעוצבים. הם מעניקים טווח גדול של פתרונות תאורה למטבח מכיוון שניתן למקם אותם כמקורות אור באזורים ובגבהים שונים של חלל המטבח. בין המגוון המיוחד של גופי התאורה מתאימים למטבחים נכללות מנורות הלוגן, מנורות מטבח מלד שמעניקות תאורה רכה וצבעונית, גופי תאורה תלויות מקרמיקה המאפשרים פיזור של האור, ועוד.

תאורה משולבת למטבחים

מנורות למטבח כבר מזמן אינן נורות הלוגן חשופות בלבד. כיום אפשר לבחור עיצובים שונים של גופי תאורה למטבח, כגון תאורה למטבח מודרני, תאורה למטבח כפרי או כל סגנון עיצוב פנים של מטבחים. בבחירת גוף תאורה למטבח חשוב לבחור באהיל או במנורה מעוצבים שמשתלבים עם מקור האור, אם  מנורת ליבון, הלוגן וכדומה. חשוב שגוף התאורה למטבח יהיה עמיד בפני חום, וכמובן, על גופי תאורה למטבח להתאים לעיצוב המטבח כולו – במיוחד אם המטבח צמוד לפינת האוכל. אפשר לשלב במטבח כמה גופי תאורה מעוצבים כגון תאורת קיר וליצור משחק תאורה מגוון ומעניין.