כיורים מונחים ודקורטיביים

כיורים הם אמצעי עתיק יומין לנטילת ידיים ולרחיצת כלים. הם משמשים בעיקר בחדרי רחצה ובמטבח. בעבר השתמשו בקערות גדולות, אך כיום ישנם כיורים העשויים מחומרים עמידים, ביניהם כיורים המונחים על משטחים בחדרי רחצה ואמבטיה. ייחודם של כיורים מונחים הוא במיקום האטרקטיבי שלהם מעל המשטח המעניק להם מקום חשוב בעיצוב חדר הרחצה, וקיים מגוון גדול של גוונים טקסטורות וגדלים שמתוכם ניתן לבחור בכיור המעוצב בהתאם לטעם האישי.

הכיור יוצא מחדר האמבטיה

יתרונו של הכיור המונח הוא בכך שניתן להציב אותו על סוגי משטחים שונים. כיור מונח על משטח עץ, זכוכית או שיש יוצר אפקט מרהיב והוא אלמנט חובה בעיצוב חדר רחצה ייחודי. בנוסף, ישנן טכניקות מיוחדות המעניקות עמידות לטקסטורה של הכיור והתוצאות מרהיבות עין.

מכיוון שאת הכיורים המונחים ניתן להציב על סוגי משטחים שונים, הם יכולים לשמש גם בחדרים האחרים של הבית. לדוגמא, כיור מונח קטן יכול להתאים לחדר אמבטיה לאורחים אך ומדוע לוותר על היתרון הדקורטיבי שמעניק הכיור המונח גם בשאר חדרי הבית? כיור מונח מעוצב יכול להשתלב נפלא בחדר השינה, ואפילו  בחדר הילדים.

כיורים מונחים מאפשרים לצאת מהמסגרת ולבחור במגוון עיצובי, אם כיורים בגוונים אחידים ולא שגרתיים או כיורים ססגוניים ומעוטרים מעוצבים מקרמיקה בעבודת יד.

התקנת כיור מונח

הפונקציונליות של כיור אמבטיה מונח היא בדומה לזו של הכיור השקוע, אך ישנם כמה דברים שרצוי להביא בחשבון כאשר מתקינים כיור מונח. ראשית, יש להתאים את הכיור למערכות המים והניקוז של חדר האמבטיה או המטבח. חשוב להביא בחשבון  את גובהו של הכיור מעל הארון או המשטח ולמקם את הברז במרחק שמאפשר להשתמש בכיור המונח בנוחות.

נקודה חשובה נוספת היא חומר הגלם של המשטחים עליהם מציבים כיורים מונחים. חשוב לוודא מראש כי חומר הגלם של המשטח עליו יונח הכיור אכן מתאים לשמש למטרה זו – עץ טבעי וזכוכית פגיעים יותר למגע מים מחומרי גלם כגון שיש או נירוסטה. לאחר התאמת חומר הגלם של המשטח ניתן למקם את הכיור, לחברו למערכת האינסטלציה ופשוט להתאהב בעיצוב המיוחד.