גופי תאורה מעוצבים

עם עיצוב גופי תאורה אפשר להתפרע. המגוון אינסופי, ומספק לפיכך גם אינסוף אפשרויות, הכל לפי בחירתו וטעמו של הלקוח. לקראת ההזמנה, ניתן להבחין בין סוגים שונים של פתרונות תאורה מעוצבים; ראשית, ענו על השאלה: האם אתם מחפשים תאורת אווירה מעודנת או תאורה מרכזית לחדר? שנית, מה גודל החדר וגודל הקיר שעליו תוצב התאורה או תשתלשל מהתקרה? חשוב לזכור: לתאורה חלק מרכזי באווירה, בחלל אותו היא נדרשת להאיר ולסמן.

למעשה, גופי התאורה בהם תבחרו צריכים לענות על מספר דרישות: עיצוב לפי טעמכם (האם תעדיפו מנורות צמודות תקרה, מנורות עומדות או מנורות תלייה, למשל?), פונקציונאליות לחלל בו הם תלויים (יש שוני מהותי בין תאורה לסלון, תאורה למקלחת, תאורה לפינת האוכל וכך הלאה), והתאמה למשאבים טבעיים וחסכוניים.

פתרונות תאורה

בימינו, כאשר אנו מגובים במעצבי פנים ומלבישי בתים, הפכו גופי התאורה לתשובה לפתרונות תאורה, והם מהווים אלמנט אמנותי וקישוטי בחלל. הם בנויים כגופים צמודי קיר או צמודי תקרה, מנורות תליה על זרוע, מנורות תלויות, תאורת אפ לייט ועוד. גופי התאורה מיוצרים בעבודת יד מדויקת כאשר הקו העיצובי יכול להיות אתני – כפרי או מודרני ומינימלי, ולכן גם יתאימו לכל חדר. גופי תאורה למטבח בנויים בצורה אחת (מנורות צמודות תקרה בדרך כלל) בעוד גוף תאורה לפינת אוכל יורכב מגופי תאורה תלויים, ובעיצוב התאורה לחדר השינה נבחר במנורות לילה – אם נבקש מנורות קריאה למשל. לפינת העבודה נתאים מנורות קיר, לאזור המשפחה נתאים תאורה לתקרת גבס, ואת גוף התאורה המיועד לתאורת סלון נאפיין כתאורה הניתנת לעימעום. בנוסף לאלה, ניתן להזמין גופי תאורה ייחודיים שמטרתם להאיר אלמנט מסוים וייחודי בחדר, כמו תמונה או פסל או תאורת מדרגות.

בשיחה משותפת נחשוב איזה סוג חלל אנחנו רוצים להאיר וכמה גופי תאורה יהיו פרושים בו, כדי שלא ניצור “גשם” של מנורות בין משטח העבודה, במטבח, לפינת האוכל למשל, ונחשב גם את המרחק מהחלונות והצורך באור לא טבעי בהשוואה לאור הטבעי החודר. חשוב ליצור שפה עיצובית מעניינת ולא שבלונית כך שתאורת המטבח ותאורת פינת האוכל ידברו באותה שפה, כפי שנהוג לומר, גם אם בחרנו לחלל אחד תאורה צמודת תקרה וחלל הסמוך לו גופי תאורה תלויים. סוג המנורה שתספק את התאורה גם הוא שיקול שנלקח בחשבון בעת ההזמנה. בתי המנורה מתאימים לנורות חסכוניות, נורות לד, ליבון, תאורת לד או הלוגן, בהתאמה לדרישת הלקוח, לגוף התאורה ולחלל אותו רוצים להאיר.

הדוגמאות שונות בבחירת גופי תאורה:

תאורה לפינת האוכל וגופי תאורה למטבח

תאורה נכונה תעצים את האווירה המקרבת ותתרום לתחושת המשפחתיות. לפינת האוכל, בדומה לדלפק או אי במטבח, תתאים לרוב תאורה תלויה הממוקמת מעל מרכז השולחן, כך שהאור יתפזר בצורה שווה מעל כל השולחן ולא תאורת קיר. בגוף התאורה נעדיף נורות התורמות לחמימות, לרוב מומלץ נורות ליבון ונורות G9 . אופנתיות במיוחד היום הן נורות הפחם שניתן לקבל אותם גם בגרסת לד. גופי התאורה בסטודיו לימור בן יוסף מותאמים לדרישות הלקוח ובנויים בעבודת יד כך שאוכל למלא כמעט כל בקשה שלכם.
אורך התליה המומלץ הוא לכל הפחות 180 ס”מ מהרצפה, על מנת למנוע סינוור ומפגש עם בני בית גבוהים במיוחד. גם כאן, כמובן שיילקחו בחשבון גם שיקולים נוספים. ואורך התליה ניתן לבחירה.
מאחר והמטבח מחולק לאזורי פעילות שונים, גיוון גופי התאורה במטבח נובע משילוב של שיקולי עיצוב ושיקולים טכניים – פרקטיים. משטחי העבודה יוארו בתאורה ממוקדת, שתתלה גבוה יחסית ותפזר את האור. גם מנורות על זרוע הניתנת לכיוון יתאימו למשטחים, כאשר המנורות המתאימות הן לד, פלורסנט או נורות pl.

תאורה צמודת תקרה – התאורה המציפה

האור שמתקבל בתאורת צמודת תקרה הוא אור בהצפה, כזה שממלא בצורה שווה ולא ממוקדת חללים נרחבים, ומתאים למילוי חלל סלון (בכל גודל), מטבח, מרכז חדרי השינה בבית ולמעברים.
לתאורה הצמודה לתקרה יש מגוןן רחב של סוג נורות אפשריות ובעוצמות משתנות. במידה וגוף התאורה צמוד התקרה יעוצב בשילוב פתח רחב של זכוכית הוא יפיק מקסימום אור, ואפשר גם להוסיף עוד נורות לנקודת החשמל היחידה אותה מכסה גוף התאורה ובכך לייצר עוצמת אור חזקה יותר.

מנורות לחדר השינה

החדר האינטימי ביותר שלנו דורש מגוון של סוגי תאורה: תאורה מרכזית, תאורה משמעותית בפינת האיפור ומול המראה, תאורה לחדר הארונות, ועוד. למעשה, ההבדל טמון בעיקר בנורה ופחות בעיצוב.
בעוד שלתאורה ממוקדת תתאים תאורה צמודת תקרה או תלויה על זרוע בשילוב נורות לד או pl , תאורה אינטימית ורומנטית תיווצר ע”י תאורה צמודת קיר או תלויה בשילוב נורות ליבון, הלוגן או G9, לפי בחירתכם.
לאלה יש להוסיף מנורות קריאה (גופי תאורה קטנים) שיפיקו אור ממוקד ולא יסנוורו את הפרטנר הישן לצידנו.

כל גופי התאורה בסטודיו לימור בן יוסף עשויים קרמיקה, ועוברים תהליך של שריפה בטמפרטורה גבוהה. בסטודיו אני מקפידה על שימוש בחומרים בעלי תו תקן, ועל רמת גימור גבוהה ביותר.
מאחר ומדובר בחומר רגיש לעבודה ולשריפה, מרגע ההזמנה ועד האספקה יעברו 4-6 שבועות.

ניתן להזמין את גופי התאורה השונים על סמך צפייה בדגמים המופיעים באתר.
לטעמי רצוי להבין את רוח העיצובים על ידי גלישה באתר ובדף הפייסבוק שלי, ואז להגיע להתרשם בסטודיו במפגש אישי ממוקד ולמצות את מלוא האפשרויות בהזמנה אישית של גופי התאורה המעוצבים. ניתן גם לרכוש מתוך המלאי המוצג בסטודיו ולקבל את המוצר בו-במקום.