תאורה צמודת תקרה

תאורה צמודת תקרה מתאימה במיוחד לחדרים עם תקרה נמוכה שבהם האור שוטף את כל חלל החדר. היא מתאימה לאזורי הבית שבהם צורך להאיר שטח גדול ותופסת מקום חשוב ביצירת אווירת החדר. גוף תאורה צמוד תקרה לחדר בוחרים בהתאם לגודל ולאופן השימוש בחלל. לבחירת גופי תאורה צמודי תקרה שתי מטרות, האחת היא יצירת תאורה חזקה המציפה שטח גדול והאחרת היא שימוש בתאורה צמודת התקרה כאלמנט דקורטיבי. ניתן לשלב שתי מטרות אלו ולבחור גופי תאורה דקורטיביים שמאפשרים לווסת את עוצמת האור.

בחירה באופן פיזור האור בחדר

כשבוחרים בתאורה צמודת תקרה אפשרי לבחור באופן שבו גופי התאורה מסוככים  על מקור האור, לדוגמא תאורה צמודת תקרה המכסה באופן דקורטיבי רק את חלקן העליון של מנורות תקרה. אפשרות נוספת היא גופי תאורה מעוצבים שמסוככים חלקית על מנורות צמודות תקרה. חשוב לזכור שבחירה בסגנון גוף התאורה משפיעה על אופן פיזור האור בחדר, כאשר גוף תאורה כהה יאטום את מעבר האור בעוד שגוף תאורה שקוף יאפשר את הצפתו באור. אפשרות ייחודית היא גופי תאורה מרושתים ש’מפצלים’ את מקור האור ויוצרים משחק צללים מעניין.

סוגי נורות לתאורת תקרה

ישנם סוגי נורות שונים המתאימים לתאורת תקרה כאשר לסוג הנורה חשיבות בבחירת גוף התאורה המתאים. יש לזכור שהתקנה של גוף תאורה דקורטיבי, אם מקרמיקה או מכל חומר גלם, מחייבת מידה של זהירות וכאשר מתקינים גוף תאורה שכולל נורה יש צורך בהתקנה המבוצעת בידי בעל מקצוע.

ובכן, הבחירה האטרקטיבית פחות היא נורות פלורסנט המאירות באור חשוף ולא דקורטיבי. נורות הלוגן יכולות להאיר חלל גדול כאשר גוף תאורה צמוד תקרה ומעוצב מהלוגן עשוי להתאים כמקור אור יחיד בחדר. תאורת נורות לד מעומעמת יחסית ולכן ניתן להתקין כמה מנורות צמודות תקרה מלד בחדר.

לפונקציונליות של הנורות השונות חשיבות לגבי האופן שבו מעוניינים להאיר חללים שונים. מנורות תקרה למטבח מהלוגן מתאימות לשטח גדול של המטבח, גופי תאורה צמודי תקרה לסלון משתלבים בסגנון העיצוב של החדר ומאפשרים להאיר את מרבית שטחו. בפינת האוכל שבה יש חשיבות ליצירת אווירה ניתן לשלב גוף תאורה צמוד תקרה מקרמיקה ליצירת תאורה חמימה וביתית.