כיורים צמודי קיר

בבואכם לעצב את חדר האמבטיה, יש להניח כי הפרקטיקה היא העניין הראשון שעומד לנגד עיניכם. כלים סניטריים הם לרוב הפריטים הראשונים שנבחרים עבור חדר זה וכן בשביל חדרי שירותים, כאשר נוחות השימוש היא חשובה ביותר. לאור המגוון הרחב של הכיורים שניתן לרכוש, מומלץ להעניק ערך מוסף לכיור ולאפשר לו להיות מוקד של תשומת לב וויזואלית בתוך החדר, תוך שהוא מעניק לו צבעוניות ועניין וכל זה מבלי לוותר על השימושיות שבו. בחדרים מצומצמים בגודלם, בהם לא ניתן לשלב ריהוט משלים כגון שידה, ארון אמבטיה או מידוף, להבדיל מכיורים מונחים, כיורים התלויים על הקיר מהווים פתרון נהדר.

התאמה מושלמת לחדרי שירותים ואמבטיה

התקנת כיורים צמודי קיר בחדרי אמבטיה קטנים או בשירותים, בהם אין די מקום להוסיף פריטים נוספים, נותנת מענה לצורך ההיגייני ויכולה אף להוות פונקציה עיצובית לכל דבר. הכיור המעוצב מותקן ישירות על הקיר, כאשר אפשר לבחור כיור המחובר למדף ומהווה פריט משולב, אשר ניתן להשתמש בו גם לצורך הנחת אביזרי ניקיון כמו סבון או מטלית או לצורך הנחת אביזרים כמו נטלן לכיור המיועד לנטילת ידיים.

הבחירה בתליית כיור הצמוד לקיר יכולה להיות מכוונת ומתאימה גם לחדרים שבהם אין מגבלת מקום גדולה, מתוך רצון להעניק תחושה מרווחת במרחב ולאפשר גישה נוחה אל כלים סניטריים אחרים כגון האסלה או האמבט עצמו. ישנה חשיבות גדולה לבחירה בכיור ברמת גימור מצוינת אשר אינו זקוק לטיפול מיוחד, זאת כיוון שהשימוש בו אמור להיות נוח ופשוט ומתוך מחשבה פרקטית על האינטנסיביות של השימוש, שוודאי יהיה יום יומי עבור דיירי הבית ואורחיהם.

כיור מעוצב צמוד קיר הוא פריט נוי לכל דבר

כאשר נעשית בחירה בכלי קרמיקה מעוצבים שמהווים גם פריטים שימושיים בחיי היום יום, היתרון הוא כפול: מי שמתגורר בבית "מרוויח" את היכולת ליהנות מאביזר יעיל הממלא את תפקידו המקורי, שכן הכיור הרי מתחבר למערכת המים ואיננו שונה בהווייתו מכל כיור סטנדרטי אחר. במקביל לכך, היותו של הכיור מעוצב בצורה ייחודית וצבוע בגוונים מעניינים המושכים את העין, הופך אותו לפריט נוי ממש כמו אגרטל, או תמונה.

בבתים שבהם משולבים כלי קרמיקה שיש בהם את שתי הפונקציות – השימושיות והעיצוב, ניתן לוותר על העמסת המרחב בפריטים אחרים. הלבשת הבית הן בהיבט של אביזרי הטקסטיל והן מבחינת שילוב חפצי הנוי השונים, הופכת לפשוטה יותר כאשר הכלים היום יומיים עצמם הם מעוצבים ומעניקים יופי וערך מוסף למראה הבית.

חשוב להתאים באופן מדויק את עיצוב הכיור ואת גודלו, לחדר שבו הוא יותקן וכן למראה הכללי של החדר ואולי אפילו של הבית כולו. הרעיון הוא לייצר הרמוניה בין פריטים בתוך המתחם וכל זאת מבלי לפגוע ביכולת של כל פריט בפני עצמו לתפקד בצורה תקינה. בסטודיו של לימור בן יוסף ניתן לרכוש כיורים מעוצבים המותאמים באופן אישי ללקוח, העשויים מחומרי גלם משובחים ובהקפדה יתרה על הגימור.

למידע נוסף ראו גם: תאורה צמודת קיר לאמבטיה